KONST / Litografier / Färglitografi 8001010
*
nr 800 1010
Bo Örn
(f. 1949), Sverige
Färglitografi , Bo Örn (f. 1949), 12/290, Komposition, motivets mått: 41 x 33
Bo Örn, född 1949 utanför Wasa i Finland, uppväxt i Sverige, målare, tecknare, grafiker och musiker.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 januari 2013
kl 17:13:46
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/12 10:34:00
1
100 kr
2/1 02:27:38
2
150 kr
6/1 00:55:16
3
250 kr
6/1 16:02:57
4
Vinnande bud
7/1 16:21:41
3
350 kr
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Bo Örn
Bo Örn, född 1949 utanför Wasa i Finland, uppväxt i Sverige, målare, tecknare, grafiker och musiker.
Läs mer om Bo Örn
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bo örn färglitografi grafik komposition litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6349 Färglitografi
3 st, Stig Fyring (1934-2015), Sverige. Son, ytter..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:57
-
6380 Färglitografi
ankare. Signerad, numrerad ea. Färglitografi, bild..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:16
-
6486 Färglitografi
Astri Bergman-Taube (1898-1980), Sverige. Signerad..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:54
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:32
-
6449 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:38
-
6506 Färglitografi
Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Komposition, or..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:29
*
Bo Örn
Bo Örn, född 1949 utanför Wasa i Finland, uppväxt i Sverige, målare, tecknare, grafiker och musiker.
Läs mer om Bo Örn
nr 800 1010
Bo Örn
(f. 1949), Sverige
Färglitografi , Bo Örn (f. 1949), 12/290, Komposition, motivets mått: 41 x 33
Bo Örn, född 1949 utanför Wasa i Finland, uppväxt i Sverige, målare, tecknare, grafiker och musiker.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 7 januari 2013 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 28/12 10:34:00 | 1 | 100 kr |
| 2/1 02:27:38 | 2 | 150 kr |
| 6/1 00:55:16 | 3 | 250 kr |
| 6/1 16:02:57 | 4 | Vinnande bud |
| 7/1 16:21:41 | 3 | 350 kr |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Bo Örn
Bo Örn, född 1949 utanför Wasa i Finland, uppväxt i Sverige, mÃ¥lare, tecknare, grafiker och musiker.Läs mer om Bo Örn
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bo örn färglitografi grafik komposition litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6349 Färglitografi
3 st, Stig Fyring (1934-2015), Sverige. Son, ytter..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:57 -
6380 Färglitografi
ankare. Signerad, numrerad ea. Färglitografi, bild..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:16 -
6486 Färglitografi
Astri Bergman-Taube (1898-1980), Sverige. Signerad..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:54
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:32 -
6449 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:38 -
6506 Färglitografi
Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Komposition, or..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:29



